גנץ ואשכנזי, החלת ריבונות היא הצעד הנכון

תא"ל במיל' אמיר אביבי, מנכ"ל תנועת הביטחוניסטים


בני וגבי, מוניתם להיות שרי ביטחון וחוץ. אנחנו נמצאים כעת בצומת היסטורי, שבו אנחנו יכולים לקבוע את גבולות הקבע ולהבטיח את התנאים הנדרשים לביטחון ישראל לדורי דורות.


מצד אחד אתם אומרים שאתם תומכים בתוכנית טראמפ הכוללת החלת ריבונות בשלב הראשון גם ללא פרטנר - ובצדק, מאחר שכבר שנים הוא אינו קיים. מצד שני אימצתם את הנרטיב השגוי שהשארת התיישבות ביהודה ושומרון ובבקעה והחלת ריבונות משמעותה בטווח הארוך סיפוח הפלשתינים.


הגיע הזמן להפנים אחת ולתמיד: ביהודה ושומרון תתקיים לעד היפרדות אזרחית. הם אזרחי הישות הפלשתינית ואנחנו אזרחי מדינת ישראל. לא תיתכן וגם לעולם לא תהיה היפרדות פיזית ביהודה ושומרון, שמשמעותה אובדן מוחלט של התנאים הבסיסיים ביותר לביטחון ישראל.
אם לרגע אתם סבורים שאפשר להשאיר צבא לאורך זמן במקום שאין בו ריבונות והתיישבות ושהוא שטח ריבוני של מדינה אחרת, הרי שזו הנחה שאין לה שום בסיס.


יש פה התנגשות בין שתי תפיסות. האחת היא "קיר הברזל" שנכתבה על ידי ז'בוטינסקי ואומצה במלואה ואף שוכללה על ידי בן־גוריון וכל גדולי האומה, שבבסיסה מדינת ישראל אחראית לגורלה, מחזקת את ההתיישבות ומגינה על עצמה בכוחות עצמה. התפיסה השנייה היא "מגדל הקלפים" של הנסיגה לקווי 49', הנשענת על ההנחות כוזבת, כאילו הסכסוך הוא על פיסת קרקע ויסתיים אם רק נוותר, או שנסיגה תחזק את מעמדנו בקרב האומות.


המחזיקים בתפיסת "מגדל הקלפים" נכשלו בהבנת הכוונות האמיתיות של אויבנו וביכולתם לעמוד בהסכמים. האם חשבתם איך מגנים על כביש 6? אתם באמת רואים את כביש 6 כציר בט"ש לטנקים ובכביש 4 קו מוצבים?


כל המגדל הרעוע הזה נבנה בגלל ההנחה, שגם היא שגויה מיסודה, שאם נחיל ריבונות על הבקעה ועל היישובים ומרחבי שטחי C אז גזרת גורל היא שנחיל ריבונות גם על הרשות. יש פתרונות רבים כדי להבטיח שזה לעולם לא יקרה.

בני וגבי, הגיעה העת להיפרד מ"מגדל הקלפים" ולהתחבר חזרה ל"קיר הברזל". החילו ריבונות ותזכו להירשם בדברי הימים של עם ישראל.

פוסטים אחרונים

הצג הכול